K čemu je nespokojenému byznys koučink

Přemýšleli jste při své nespokojenosti o tom, že byste mohli využít službu byznys kouče? Tušíte, že byste pro změnu, kterou si přejete uskutečnit a která se dotýká lidí kolem vás, která může výrazně ovlivnit chod vaší firmy, potřebovali podporu? Někoho, kdo už něčím takovým prošel, kdo vám nabídne pohled zvenčí, kdo rozumí vašim obavám? Nevíte ale, jak to může fungovat, to si jako budeme jenom povídat?

Článek v sekci: Lidské zdroje

Je jasné, že vaše situace je unikátní. Ovšem na druhou stranu je dobré mít jasnější představu, jak probíhá spolupráce s byznys koučem. Proto věřím, že má smysl následující ukázka.

Přišel jednou podnikatel ke koučovi a povídá: „Jsem nespokojený. Lidé ve firmě nemají zájem o práci. Odvedou si své a nedají tomu nic navíc. Jako by je nezajímalo, co bude. Nereagují na nic. Můžu jim nabízet odměnu za vyšší výkon nebo je přesvědčovat, že na tom všichni vyděláme, je to k ničemu. Je to pořád dokola.

Kouč chvíli přemýšlí a pak odpoví: „Musel jste udělat mnoho rozhodnutí, než jste se dostal do situace, o které hovoříte?“
Podnikatel: „To ano.“
Kouč: „A všechna byla jen vaše?“
Podnikatel: „No jistě, je to přece moje firma.“ 
Kouč: „Musí to být velká tíha, nést všechna rozhodnutí sám, rozumím tomu, že se cítíte vyčerpaný.“
Podnikatel: „Ale nikdo jiný, kdo by něco rozhodl není.“
Kouč: „Vnímám, že se cítíte osamělý.  Je to jako byste pořád mluvil a nikdo vám na to nic neřekl.“
Podnikatel: „Co s tím? Je možné to změnit?“
Kouč: „Je to na Vás.“
Podnikatel: „Jak to myslíte? To je jasné, ale já jsem přišel, protože hledám pomoc, radu.“
Kouč: „Vždyť říkám, je to na Vás. Leda, že byste se rozhodl, že už nechcete být na všechno sám. Opravdu je to tak?“
Podnikatel: „Vždyť říkám, proto jsem tady.“
Kouč: „Co myslíte, schválili by vám vaši lidé návštěvu u mne?“
Podnikatel: „To já nevím, neptal jsem se jich.“
Kouč: „Navrhuji toto, jděte, zeptejte se jich a sejděme se příští týden. Řeknete mi, co jste se dozvěděl. Probereme to a když během našeho rozhovoru budete mít pocit, že se pro vás něco změnilo k lepšímu, můžeme na tom dále spolu pracovat. Souhlasíte?“

Pokud vás tematika zajímá a třeba uvažujete o byznys koučinku, přijďte k nám zjistit více nebo využijete hodinu s koučem  zdarma.