Články k tématům manažerské konzultace

JAK ZKROTIT BOUŘI V TÝMU (3. díl)

Většina účastníků našich workshopů přiznává, že se jejich týmy nacházejí na rozhraní fází bouření a normování. Pro každého manažera to je náročné období, které vyžaduje jeho plné nasazení. Zároveň je poměrně neefektivní, protože se příliš mnoho energie pracovníků upíná směrem...

Číst článek »

JAK BUDOVAT MAXIMÁLNĚ VÝKONNÝ TÝM (4. díl)

Typickým projevem nefungujícího týmu může být nízká aktivita lidí, jejich neochota sdílet zkušenosti a spolupracovat na plnění úkolů. Problémem je především nefungující komunikace a skryté i otevřené konflikty. Místo toho, aby lidé společně čelili problémům, ztrácejí energii v boji s...

Číst článek »

Články k tématům byznys koučink

ZMĚNA ZEVNITŘ NEBO ZVENKU?

Svět se mění. Majitelé a manažeři si uvědomují, že je potřeba dělat věci jinak. Takovou situaci všichni známe. Dosud jsme si vždycky pomohli sami, teď ale nevíme, co s tím, jak na to. Vlastně to ve firmě nikdo neumí. Chce to...

Číst článek »

K ČEMU JE NESPOKOJENÉMU BYZNYS KOUČINK

Přemýšleli jste při své nespokojenosti o tom, že byste mohli využít službu byznys kouče? Tušíte, že byste pro změnu, kterou si přejete uskutečnit a která se dotýká lidí kolem vás, která může výrazně ovlivnit chod vaší firmy, potřebovali podporu? Někoho,...

Číst článek »

JAK SPUSTIT ZMĚNU VE FIRMĚ A NEBÝT NA TO SÁM

Přicházíte ráno do firmy, berete za kliku a ruka vám jde ztěžka. Jako by bylo dopředu jasné, co se bude dít. Slabý pozdrav, slabá odezva. Jdete otevřeným prostorem ke své kanceláři. Kolegové sedí nahrbeni u svých počítačů, na stolech zbytky...

Číst článek »

Ostatní články

Proč síť externích prodejců často nefunguje?

Obchod

Partnerský prodej či prodej skrz obchodní kanál je velmi efektivní způsob, jak dostat své produkty na trh. A dost často také jediný možný, pokud nechcete trávit roky budováním vlastního řetězce prodejců a prodejen. Jenže řídit vlastního obchodníka a pomáhat v práci externímu prodejci je naprosto jiný sport.

Číst článek »

Jak zatočit korporátní tanker smykem

Marketing

Nepodaří se každý den nachytat korporaci v nedbalkách, jako se to povedlo O2 vůči svým konkurentům ve čtvrtek 11. dubna 2013. Dramatické snížení ceny volání překvapilo nejen zákazníky, ale i Vodafone, který na ně zareagoval naprostým chaosem. T-Mobile následoval den poté.

Číst článek »

Tři pravidla pro úspěšný rozjezd prodeje

Obchod

Každý jsme čas od času zákazníkem – někdy spokojeným, jindy nespokojeným a jindy zas marně hledajícím ten správný chytrý telefon nebo dovolenou. To je okamžik, kdy je správné se zamyslet a hledat špatné i dobré návyky a postupy při marketingu a prodeji.

Číst článek »

Kouzlo křepčícího Korejce

Marketing

Když někdo dokáže dosáhnout 1 miliardu shlédnutí svého videa na YouTube, musí za tím být nejen příslovečné stěstí, ale také hodně profesionality a velká dávka marketingu. Co vše nechybělo Gangnam Stylu, aby se mohl stát nejsledovanějším online videem všech dob?

Číst článek »

Steve Jobs a marketing

Marketing

Život a úspěch Steva Jobse dokumentuje dvě pravdy: Nemusíte mít marketingové vzdělání a přesto můžete dělat úžasný marketing. A úžasný marketing nemusí vůbec znamenat to, co se dočtete v marketingových knihách.

Číst článek »

Kam se to díváte?

Marketing

Tváře na billboardech nás provázejí doslova na každém kroku. Podívejte se na čtyři příklady toho, jak s nimi pracovat a naopak, kterým postupům se rozhodně vyhnout. A také na to, kam se vlastně mají dívat!

Číst článek »

Dvakrát o segmentaci

Marketing, Obchod

Segmentování kupujících – tedy snaha o maximalizaci výnosů z dlouhodobé klientely a přilákání nových, často „marginálních“ zákazníků – je marketingová strategie, u níž opatrnosti není nikdy nazbyt.

Číst článek »

Jak pojmenovat firmu II.

Marketing

Dostali jsme několik dotazů na téma pojmenování firmy, které měly jedno společné: jak moc je vlastně důležité dodržovat pravidla, která jsme se pokusili analyzovat v posledních příspěvcích na blogu Provocado?

Číst článek »

Jak pojmenovat firmu

Marketing

Jednou z poměrně unikátních marketingových aktivit je rozhodnutí, jak nejlépe pojmenovat svou firmu. Máte-li ambice svůj byznys dostat mezi top hráče na světovém trhu, je dobré se poučit právě z jejich názvů.

Číst článek »

Proč outsourcovaný marketing?

Marketing

Dostáváme se k prvnímu blogovému tématu, které jde přímo na dřeň našeho byznysu v Provocadu. Proč si myslíme, že má smysl outsourcovat marketingové služby ve firmě externímu partnerovi a jaké výhody z toho klientovi plynou.

Číst článek »

Virál není o penězích, ale o nápadu

Marketing

Vypadá to na první pohled velmi lákavě – s malou investicí připravíte nějaký pěkný virální kousek a sami vaši zákazníci jej budou distribuovat. Ušetříte spousty peněz za média a byznys se bude pěkně točit. Jenže tak snadné to s virální kampaní vážně není.

Číst článek »

Placená média na internetu? Ale jdětě!

Marketing

Dnes jsem poslouchal docela zajímavou debatu na BBC, která se celá točila kolem možnosti, že by čtenáři na internetu museli za zprávy v onlinových magazínech a novinách platit. Argumenty byly poměrně jasné – inzerce už není to, co bývala a přeci jen poslat reportéra s fotografem do Ugandy něco stojí. Jenže tak jednoznačná situace rozhodně není.

Číst článek »

Nahlédnutí do guerillového marketingu

Marketing

Často dostáváme otázky na téma guerilla marketingu – jak to vlastně funguje a jestli to není celé tak trochu nelegální, když to má takový podezřelý název. Pojďme se podívat na pár základních principů, jejichž dodržování je právě klíčem ke guerillovému úspěchu.

Číst článek »

O důležitosti komunikačního mixu

Marketing

Sledovat postoje a nabídku konkurence se vždy vyplatí, o tom není sporu. Každý podnikatel by měl mít perfektně zmapováno, co se děje kolem něj, větší firmy by k takovému účelu měly mít vyhrazené speciální pracovníky. Ale o tom dnes nechci psát. Chci upozornit na jednu vějičku, kterou jsem našel právě u konkurenční firmy.

Číst článek »

Být trendy neznamená být úspěšný

Marketing

Na internetu na nás neustále útočí nové trendy: blogy, komunity, komerční profily, videoreklama, Facebook. Nicméně idea „mají to všichni – musím to mít také“ není zrovna na místě. Klienti se občas naprosto bezhlavě honí za tím, co je in, aniž by přemýšleli nad tím, zda jejich produkt či služba, je opravdu to pravé ořechové pro tento druh reklamy.

Číst článek »

Děláme to pro louskáčky?

Marketing

Mám rád tátu reklamy Davida Ogilvyho, protože si ve svých knížkách nebere servítky. Jedním z jeho klíčových hesel je „děláme to pro byznys“. Protože v jakékoliv činnosti týkající se reklamy by měl být byznys až na prvním místě, dávno před krásou, originalitou a vznosnými idejemi.

Číst článek »

Největší chyba marketingového specialisty

Marketing

Jaká je nejčastější chyba, které se dopouštějí lidé na všech fázích marketingové struktury? Než začnete přemýšlet o přestřelení budgetu, marketingových aktivitách „jen tak“ bez jasného důvodu nebo dokonce skončíte u zbytečného sexu v reklamě, zadržte!

Číst článek »